Стрес через напружену роботу призводить до депресій, тривожних станів і алкоголізму. А це підвищує небезпеку і для пацієнтів.

Британська Медична асоціація провела опитування більше 4 300 медиків, який дав безрадісні результати. Виявилося, що стрес через напружений графік роботи і постійне емоційне напруження штовхає багатьох фахівців в області медицини до депресії, тривожних станів та зловживання алкоголем. До останнього лікарі вдаються в надії розслабитися. Самим лікарям, звичайно, потрібно краще за решту знати про те, що алкоголь подібного позбавлення від стресу не дає, а в реальності лише погіршує становище, адже його розслабляючий ефект буває короткочасним, а негативний вплив зберігається на довгі роки.

Читайте також:  Дієтологиня розповіла, які продукти підходять для заміни м'яса

27% (!) медиків, які взяли участь в опитуванні вже отримали від психологів і психіатрів офіційні діагнози, пов’язані з розладами психіки. Можна тільки уявити, який відсоток тих, хто ще цей діагноз не почув. 40% лікарів стикаються з серйозними психологічними емоційними проблемами, які впливають на них руйнівним чином. При цьому лікарі жіночої статі страждають сильніше, ніж лікар чоловічої статі.

Дослідження показало і деякі очевидні факти. Наприклад, тривалість робочого тижня понад 51 години набагато збільшує ризик емоційних проблем у лікарів. Автори цього дослідження говорять про те, що в системі державної охорони здоров’я Великобританії розвивається дуже тривожний криза з психологічним здоров’ям лікарів. Він загрожує серйозними проблемами і пацієнтам.

Читайте також:  Медики назвали 9 звичок, які руйнують шлунок

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News