Дефіцит вітаміну В9 може призвести до анемії, викликаної нестачею фолієвої кислоти. В результаті організм не здатний виробляти достатню кількість червоних кров’яних тілець. Це може призвести до різних побічних ефектів, попереджають лікарі.

Вони назвали головні попереджувальні ознаки дефіциту B9: слабкість, втома, проблеми з концентрацією, дратівливість, головний біль, виразки в роті або на мові. Крім того, він не накопичується в організмі, тому необхідно дотримуватися правильної дієти, багатої фолієвою кислотою, передає Express.

Такими продуктами є шпинат, салат ромен, брюссельська капуста, спаржа, авокадо і квасоля. Вживання їх в їжу, за словами фахівців – кращий спосіб запобігти нестачі вітаміну.

Перешкоджати всмоктуванню B9 можуть різні захворювання, наприклад, целіакія, а також алкоголь і деякі ліки. При цьому лікарі звертають увагу, що точно визначити дефіцит вітаміну можна тільки за допомогою аналізу крові, симптоми лише вказують на можливий стан.

Якщо виявити брак B9 якомога раніше, то це допоможе запобігти захворюванням серця і нервової системи. Експерти уточнюють, що від дефіциту страждає приблизно кожна десята людина у віці 75 років або старше, а також кожен 20 – у віці від 65 до 74 років.