З віком у людини можливе порушення когнітивних функцій або розвиток деменції. Однак деякі дії здатні уповільнити процес старіння мозку, на що вказав професор з США Гері Смолл.

Є свідчення прямого зв’язку між фізичною активністю і здоров’ям головного органу ЦНС. Всього 20 хвилин швидкої ходьби в день виявиться достатньо, щоб скоротити ризик деменції.

При заняттях спортом вивільняються білки, що стимулюють клітини мозку. Не можна забувати і про раціон, намагаючись підібрати для себе здорову дієту.

Неправильне харчування підвищує шанси отримати ожиріння, яке збільшує ризик недоумства. Потрібно налягати на рибу і горіхи, оскільки вони багаті омега-3, дозволяючи протистояти запаленням. За рахунок овочів і фруктів можна уникнути приводить до зносу мозку окисного стресу.

Читайте також:  На дефіцит вітаміну B12 вкаже симптом на руках

Професор радить приділяти увагу і емоційного стану. При стресових ситуаціях відбувається вироблення кортизолу, здатного нашкодити не тільки мозку, але також серцю і шлунку.

У тих, хто регулярно стикається зі стресом, більше шансів на розвиток хвороби Альцгеймера. Не можна забувати тренувати мозок. Цьому сприяють і соціальні контакти, які передбачають активні розмови.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News