ГоловнаНовини Здоров'яОнколог: Рак легенів найчастіше протікає безсимптомно

Онколог: Рак легенів найчастіше протікає безсимптомно

Андрій Пилов, головний лікар Європейської клініки онкології та хірургії, назвав основні ознаки раку легенів. Підступність захворювання полягає в тому, що часто воно тривалий час протікає безсимптомно, проявляючись вже на останній стадії.

Рак легень

Онколог зазначив, що людина повинна забити тривогу, якщо у неї раптово з’явилися кашель і задишка, відхаркувана мокрота має домішки крові, він втрачає вагу і відчуває слабкість і «розбитість». Є рак чи ні – визначається по субстрату, який проглядається на рентгені або за допомогою комп’ютерної томографії. Водночас при наявності онкології кров може ніяк не сигналізувати про неї, залишаючись чистою.

Читайте також:  Три причини випити каву

“Кров страждає вже при порушенні функцій роботи органів, а це часто відбувається вже на термінальній стадії”, – говорить Андрій Пилов.

За словами фахівця, рак легень є найбільш типовим видом онкології для чоловіків, які проживають в Україні і Європі. У зоні ризику знаходяться курці і працівники підприємств, яким доводиться контактувати з промисловими канцерогенами.