Андрій Пилов, головний лікар Європейської клініки онкології та хірургії, назвав основні ознаки раку легенів. Підступність захворювання полягає в тому, що часто воно тривалий час протікає безсимптомно, проявляючись вже на останній стадії.

Онколог зазначив, що людина повинна забити тривогу, якщо у неї раптово з’явилися кашель і задишка, відхаркувана мокрота має домішки крові, він втрачає вагу і відчуває слабкість і «розбитість». Є рак чи ні – визначається по субстрату, який проглядається на рентгені або за допомогою комп’ютерної томографії. Водночас при наявності онкології кров може ніяк не сигналізувати про неї, залишаючись чистою.

“Кров страждає вже при порушенні функцій роботи органів, а це часто відбувається вже на термінальній стадії”, – говорить Андрій Пилов.

За словами фахівця, рак легень є найбільш типовим видом онкології для чоловіків, які проживають в Україні і Європі. У зоні ризику знаходяться курці і працівники підприємств, яким доводиться контактувати з промисловими канцерогенами.