Життя сповнене невизначеності, проте захиститися від деяких загроз допоможе здоровий спосіб життя. Дієтолог Марк Гілберт перерахував головні правила харчування, які здатні допомогти досягти довголіття.

В першу чергу він розповів, що слід обмежити кількість споживаних калорій. Спеціаліст назвав це найбільш вивченим методом. Він здатний знизити ризик раку, хвороб серця і метаболічних захворювань.

Так, за словами Гілберта, запобігти діабету виходить у тих, хто дотримується низькокалорійної дієти, відомої як Кембриджська дієта 1:1. При ній людина отримує до 1500 калорій в день за допомогою батончиків, смузі, коктейлів і супів. Більш того, деякі дослідження показують, що скорочення калорій на 15% в день може привести до уповільнення старіння, пише Express.

Гілберт також порадив стежити за кількістю одержуваного вітаміну D. Його рівень в організмі обернено пропорційний ризику смерті, уточнив дієтолог. Крім того, згідно з великим дослідженням, дефіцит вітаміну D пов’язаний зі смертністю від різних причин: наприклад, від серцево-судинних захворювань, раку та інфекцій.

Фахівець рекомендував їсти більше ягід для довголіття. Вони зміцнюють здоров’я Серця, можуть зменшити ризик раку, діабету і знизити кров’яний тиск. Ягоди, вказав Гілберт, сприяють кровотоку і запобігають накопиченню «поганого» холестерину.

Дієтолог також розповів про важливість зеленого чаю. Так, речовини в напої допомагають захищати ДНК, контролювати рівень цукру в крові, знизити тиск. Згідно з сімома дослідженнями за участю 286701 людини, у питущих зелений чай ризик діабету нижче на 18%.