Спочатку ці вправи були розроблені для американських пілотів під час Другої світової війни. Через постійну напругу вони не могли розслабитися і робили помилки при польотах. Тоді був запрошений спортивний тренер Бад Вінтер. Йому вдалося створити ефективну систему для розслаблення в будь-якій ситуації.

Її суть полягає в тому, щоб спочатку розслабитися фізично, а потім ментально. В першу чергу потрібно відкинутися на спинку стільця і поставити ступні на підлогу. При цьому необхідно розвести коліна, а руки покласти на стегна. Потім потрібно закрити очі і опустити підборіддя на груди. Дихання має бути повільним і глибоким, а всі м’язи обличчя розслабленими, включаючи ті, які контролюють очі.

Після цього потрібно розслабити грудну клітку, зробити глибокий вдих і затримати дихання. З видихом треба відпустити всю напругу. Руки і ноги також потрібно повністю розслабити.

Досить 10 секунд ні про що не думати, тоді вдасться легко заснути. Головне-зупинити постійний потік думок і не перебирати в голові тривоги і жалю. Особливо важливо не думати про рух.

Вінтер запропонував у цей момент три варіанти думок. Перший з них-уявити себе лежачим в човні на вулиці в теплий весняний день. А в другому випадку – у величезному чорному гамаку в оточенні темряви. Також можна 10 секунд повторювати слова «не думай, не думай, не думай».

Джерело: How to Fall Asleep in 2 Minutes or Less