Жодне покоління до нас не було настільки залежним від мозку, який був би здоровий до старості, – говорить нейробіолог Мартін Корте.

Світ, в якому ми живемо, ніколи не був швидшим, складнішим і нестабільним, ніж сьогодні. За словами Корте, цілеспрямоване навчання необхідне, щоб залишатися у формі в голові і відповідати вимогам. Сірі клітини потрібно тримати в тонусі, пробуджувати і заохочувати.
“Мозок працює дуже ефективно”, говорить він. “М’яка поза у формі роздумів і навчально – технічної неробства карає природу деградацією-згідно девізу: використовуй або втрать».

Визначте чітку мету навчання і розділіть її на етапи

Чим точніше ви моделюєте свої цілі і уявляєте себе уявним поглядом, тим краще мозок відштовхує відволікаючі фактори і спокусливі, але, на жаль, короткострокові винагороди. Тут допомагають дуже специфічні прийоми уяви, в яких потрібно постаратися максимально детально уявити, як це було б досягти в результаті тієї чи іншої мети. Запитайте себе, що б тоді змінилося-що зробить вас щасливішими і щасливішими?

Читайте також:  Названо найкращі овочі для здоров'я серця

Уникайте стресів і негативних емоцій

Якщо ми відчуваємо, що повинні робити занадто багато справ одночасно, це означає деяку втрату контролю над нашим мозком. Це пробуджує в мозку архаїчні страхи, які, в свою чергу, активізують вісь загроз в мозку. Мозок втрачає обчислювальну потужність, оскільки лобова частка намагається запобігти стресу, страху та негативним емоціям. Результат: мозок менш ефективний.

За словами професора, ті, хто все ще думає про оптимально працездатному мозку в літньому віці, повинні дотримуватися цих 6 практичних правил-і почати робити це до 50 років, щоб до 75 років залишатися в хорошій формі.

Читайте також:  "Занадто багато води": "здорові" звички, які здатні нашкодити

1. Регулюйте свою вагу і їжте здорову їжу: таким чином уникайте або лікуйте високий тиск і діабет. Це означає: їжте якомога більше овочів і фруктів, місцевих і сезонних, але якомога менше м’яса і цукру.
2. Регулярно займайтеся спортом. Ідеально близько 30 хвилин чотири-п’ять разів на тиждень.
3. Не паліть.
4. Перевірте свій слух. Адже проблеми зі слухом часто призводять до соціальної ізоляції і, як наслідок, до зниження розумової працездатності.
5. Дбайте про свої зуби. Дослідження показали, що запальні реакції порожнини рота, такі як захворювання пародонту, також впливають на здоров’я мозку.
6. Висипайтеся. “Сон важливий для закріплення того, що ви дізналися в довготривалій пам’яті, але також для того, щоб на наступний день знову працювати, вчитися і практикуватися з увагою та концентрацією”.

Читайте також:  Дієтолог назвав найпростіший спосіб позбутися небезпечного жиру на животі