Проводіть цю гігієнічну процедуру правильно, щоб не допустити вростання нігтьової пластини.

У 2010 році хірурги Іван Журило і Валерій Литовка провели дослідження, вивчивши історії хвороб 329 пацієнтів клініки. Результати змушують задуматися.

Виявилося, що врослі нігті — це досить поширене явище. В цілому до 10% пацієнтів скаржилися на набряклі пальці рук або біль в ступнях при ходьбі — наслідки вростання нігтьових пластин.

Онихокриптоз — це наслідок зміни напрямку росту нігтьової пластини. Ніготь росте убік, деформується і проникає в м’які тканини нігтьового валика, викликаючи запалення. Хтось намагається лікуватися самостійно: обрізає кути нігтя, а зверху ще й накладає мазь Вишневського. Категорично не можна цього робити! Таке самолікування загрожує ускладненнями: від зростання запалених тканин до гнійного запалення кістки (остеомієліту) і навіть гангрени. Все це в результаті може привести до ампутації нігтьової фаланги.

Читайте також:  Від високого холестерину та цукру в крові: 4 корисні властивості чорниці

1. Приділіть час триетапній підготовці

Етап 1. Підготуйте нігті

Що буде, якщо спробувати відрізати шматочок картопляних чіпсів манікюрними ножицями? Чіпси зламаються. Щось схоже може статися і з нігтями, особливо на ногах. Щоб кальциновані нарости не тріснули, перед стрижкою нігтів замочіть руки і ноги на кілька хвилин в теплій воді.

Етап 2. Підготуйте інструмент

При стрижці нігтів можна випадково пошкодити кутикулу або бічний валик — буде краще, якщо до цього моменту на лезах не залишиться бактерій.

Обов’язково дезінфікуйте ножиці або кусачки. Для цього занурюйте їх на 10 хвилин в спирт або хоча б мийте в теплій воді з милом.

Читайте також:  Лікар назвав 3 відчуття у ногах, які можуть сигналізувати про гіпертонію

Етап 3. Підготуйте місце для стрижки

Навряд чи вам сподобається наступати на розкидані всюди нігті, прогулюючись босоніж по квартирі. Та й перед гостями соромно. Тому перед стрижкою підсовуйте під ступню/долоню рушник. Ну або відразу відро для сміття.

2. Робіть це регулярно

В середньому людський ніготь відростає на 1 мм в тиждень. Але потрібно розуміти ще дещо:

  • На ногах нігті можуть рости вдвічі повільніше, ніж на руках.
  • Швидкість росту нігтів у кожної людини індивідуальна.

Тому періодичність стрижки доведеться визначати самостійно. Орієнтуйтеся на так звану лінію посмішки — межу, за якою ніготь перестає прилягати до шкіри. За цією лінією залишайте приблизно 0,5–1,5 мм нігтьової пластини.

Читайте також:  Симптоми деменції: 5 перших ознак прогресуючого захворювання мозку

3. Підтримуйте правильну форму нігтя

Вріс ніготь

Вважається, що на руках кінчиків нігтів потрібно надавати овальну форму, а на ногах просто зрізати по прямій. Але не все так просто. Насправді, кінчик нігтя може бути і прямим, і овальним. Кому як подобається. Головне, залишайте бічні краї прямокутними. Якщо ви закруглите нігтьову пластину за “лінією посмішки” , вона почне розширюватися і врешті-решт вросте в бічні валики.

нігті

4. Підпилюйте краї

Зазубрені або сколоті краї легко чіпляються за одяг та інші предмети. Один необережний рух — і пів нігтя зірвано. Тому краще відразу згладжувати кінчик нігтьової пластини пилкою.

На цьому все. Як бачите, попередити вростання нігтів зовсім нескладно.

Бажаємо вашим ногам тепла і м’яких тапочок.