Цей популярний серед українців фрукт багатий вітамінами B6 і С, він є відмінним джерелом харчових волокон і марганцю. Але що це дає нашому здоров’ю?

Вітамін B6 легко засвоюється організмом, а в банані середнього розміру приблизно 25% добової необхідної дози. Цей вітамін допомагає організму виробляти червоні кров’яні тільця, метаболізувати вуглеводи і жири в енергію, видаляти небажані хімічні речовини з печінки і нирок, підтримувати здорову нервову систему і метаболізувати амінокислоти. Вітамін B6 корисний вагітним, допомагаючи задовольнити потреби розвитку малюка.

У цьому фрукті багато вітаміну С, який захищає тіло від пошкоджень клітин і тканин. За рахунок цього вітаміну організм краще засвоює залізо, а тіла виробляють колаген – білок, який скріплює наші шкіру, кістки і тіло. Вітамін С підтримує здоров’я мозку, виробляючи серотонін – гормон, що впливає на наші цикли сну, настрій, переживання стресу і болю.

Читайте також:  Стала відома група ризику смерті від хвороб серця

У бананах багато марганцю, який допомагає організму виробляти колаген і захищає клітини від пошкодження вільними радикалами. Калій в банані сприяє здоров’ю серцю і нормалізації артеріального тиску. Банани надають допомогу в травному процесі, оскільки містять багато клітковини. А розчинні і нерозчинні волокна допомагають контролювати рівень цукру в крові і позбавлятися від холестерину.

Банани містять крохмаль, який не перетравлюються і проникає в товстий кишечник. Це корисно при контролі ваги і збереженні почуття ситості. Ну і на закінчення можна сказати, що за рахунок трьох натуральних цукрів-сахарози, фруктози і глюкози – банани забезпечують нам гідний рівень енергії, при цьому забезпечуючи організм жиром або холестерином, пише healthxchange.sg.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News