Онкологія у часто передається на генетичному рівні. Лікарі завжди уточнюють, чи в сім’ї пацієнта були люди з діагностованим раком. Хірург-онколог Антон Єлкін назвав основні види онкозахворювань, які можуть передаватися у спадок.

Він веде до розвитку ракових клітин і може проявитися в кишечнику, шлунку, сечовому міхурі, матці, яєчниках та головному мозку. Але ризик розвитку онкології теж може змінюватись.

Так, наприклад, ризик розвитку пухлини в кишечнику становить 75%, а в матці трохи більше 30%. У інших органів ця можливість ще нижче.

Мутація генів BRCA викликає ризик розвитку раку молочної залози, товстої кишки та яєчників. Пацієнтів, які успадкували рак грудей, налічується лише близько 5%.

Читайте також:  9 речей для захисту від вірусів

Синдром Лі – Фраумені – ще одне генетичне захворювання, яке часто спричиняє рак у ранньому віці. У 40% випадків злоякісні пухлини ока у дітей та ретиносаркому пов’язані зі спадковістю.

Нефробластома – пухлина нирки – теж може розвинутись через «погану» генетику, але найчастіше цей вид раку діагностується у людей, які зіткнулися з аномальним розвитком, ще будучи в утробі.