Згідно з останніми дієтичними рекомендаціями, безпечна щоденна доза солі не повинна перевищувати 2300 мг-це одна чайна ложка. Але правда в тому, що всі ми, швидше за все, регулярно перевищуємо цю дозу — в тому числі і самі того не бажаючи.

Сіль — мабуть, чемпіон серед прихованих продуктів, і іноді може здатися, що вона буквально скрізь. На щастя, ще до того, як її надлишок в організмі досягне критичного рівня, наше тіло починає посилати нам сигнали, благаючи знизити дозу. Головне — їх не пропустити.

Головний біль

Надлишок солі викликає розширення судин головного мозку, а це в свою чергу призводить до постійного головного болю. Так що якщо раптом вас все частіше стали відвідувати мігрені, або ви просто відзначаєте больові відчуття — на всякий випадок скоротіть кількість солі в раціоні. Повинно допомогти.

Читайте також:  Гарбузове насіння оцінене як «потужний засіб» для зниження високого тиску

Сильна і постійна спрага

Продукти з високим вмістом натрію порушують водний баланс організму. Якщо напередодні ви занадто захоплювалися чіпсами, піцою, спагеті з соусом або фастфудом – обов’язково випийте побільше води. Якщо ж ви відчуваєте спрагу постійно, можливо, це говорить про те, що ви надмірно захоплюєтеся сіллю.

Набряки в найнесподіваніших місцях

Закономірний підсумок порушення водного балансу організм — поява набряків. Пальці рук і ніг, обличчя, живіт — найчастіше набряки з’являються тут, але не виключено і їх утворення в більш несподіваних місцях. Як би там не було, «розпирання» вашого тіла зсередини — серйозний сигнал, який може свідчити про те, що солі треба їсти поменше.

Читайте також:  Чому може бути шкідливо пити зелений чай

Їжа здається вам несмачною

Зловживання сіллю позначається на наших смакових рецепторах — з часом вони стають менш чутливими і звична їжа здається нам позбавленою смаку.

Це замкнуте коло: ми їмо занадто багато солі – їжа здається нам прісною – щоб зробити її смачнішою, ми їмо ще більше солі. Вийти з нього можна тільки зусиллям волі — але воно того варте. Ви здивуєтеся, наскільки яскравіше і багатше здасться смак звичної їжі після нетривалої безсольової дієти.

Погіршення пам’яті

Надлишок солі негативно позначається на когнітивних здібностях — це довело дослідження, проведене у 2011 році, в якому взяли участь більше 1200 добровольців.

Читайте також:  Інсульт: вживання абрикосів допомагають знизити ризик

У всіх учасників, які дотримувалися дієти з підвищеним вмістом солі, когнітивні здібності були гірші, ніж у тих, хто солив свої страви більш помірно. Так що стежити за рівнем солі в раціоні особливо важливо в зрілому віці — щоб знизити ризик ослаблення пам’яті і зберегти розум ясним.

Підвищений кров’яний тиск

Утримування рідини в організмі, яке викликає надлишок солі, може привести не тільки до набряків, але і підвищення артеріального тиску. Якщо ви помітили ознаки гіпертонії, відмовтеся не тільки від кофеїну, але і від солі — і не забудьте звернутися до лікаря!