Наукові дослідження доводять, що лляне насіння – це один із найефективніших продуктів при закупорці артерій. В одній роботі, опублікованій в American Journal of Physiology – Heart and Circulatory Physiology, йдеться, що лляне насіння може на 40% знизити утворення бляшок.

Фахівці вважають, що лляне насіння допомагає знизити утворення бляшок в артеріях за рахунок кількох компонентів. Це різні корисні вітаміни та мінерали, жири, пише Danas.

Відомо, що як саме лляне насіння, так і лляне масло допомагають запобігти розвитку хронічних хвороб. До складу названих продуктів входить один важливий елемент: це лляний лігнан, який позбавляє наслідків атеросклерозу.

Крім вищезгаданого, лляне насіння містить багато альфа-ліноленової кислоти. Вона допомагає підтримати здоровий ритм серця та захищає від хвороб.

Деякі дослідження показують також, що лляне насіння позитивно впливає на організм при симптомах менопаузи, запорах, діабеті, підвищеному артеріальному тиску та болях. Але для підтвердження цього необхідно провести додаткові дослідження.

У низці наукових праць зазначається, що завдяки лляному насінню у людей із вовчаком починають краще працювати нирки.