За словами лікаря, тисячі людей приймають тривожні ознаки діабету за нешкідливі захворювання шкіри.

Діабет часто називають тихим убивцею, тому що симптоми, які він викликає, не обов’язково викликають погане самопочуття, що ускладнює ідентифікацію захворювання.

За словами лікаря, хоча повсякденні проблеми зі шкірою, такі як свербіж чи порізи, можуть бути викликані простою подряпиною або накладенням пластиру, вони також можуть бути тривожними сигналами діабету.

«Ймовірність того, що ваша шкіра свербляча викликана сухістю, це почуття поколювання пов’язане з тим, що ви сиділи в дивній позі, а поріз, який не гоїться, викликаний тим, що він занадто довго був покритий пластиром. Однак це може бути не так», – каже лікар-ендокринолог Антоніна Гурєєва.

На щастя, лікар поділився, як розпізнати ці менш відомі ознаки рівня цукру на крові.

«Ймовірність того, що ваша шкіра свербляча викликана сухістю, це почуття поколювання пов’язане з тим, що ви сиділи в дивній позі, а поріз, який не гоїться, викликаний тим, що він занадто довго був покритий пластиром. Однак це може бути не так», – пояснює Гурєєва.

На щастя, лікар поділився, як розпізнати ці менш відомі ознаки рівня цукру на крові.

1. Суха, свербляча шкіра

Хронічний високий рівень цукру в крові впливає на кровообіг, ушкоджуючи оболонку дрібних судин, що ускладнює кровообіг.

“Поганий кровообіг може викликати сухість і свербіж шкіри, а причиною цілком може бути діабет”.

Крім того, доктор Нарайанан рекомендував звертати увагу на ненормальні відчуття, такі як свербіж, який важко виявити і який не проходить, оскільки він може бути пов’язаний із пошкодженням нервів через хронічний діабет.

2. Поколювання чи оніміння рук, ніг чи ступнів

З часом порушення кровообігу та зміни в тому, як ваші клітини отримують кисень та поживні речовини, можуть спричинити пошкодження нервів.

«Це блокує відправлення та отримання сигналів мозком до різних частин тіла і назад, викликаючи оніміння або почуття поколювання».

Викликає на сполох те, що рання діагностика цієї проблеми «життєво важлива», оскільки, як тільки нерви пошкоджені, вони не можуть відновитися самостійно, попередила лікарка.

3. Порізи, які не гояться

Пошкоджені кровоносні судини можуть призвести до повільного загоєння ран і збільшення ризику зараження.
Хоча порізи, що не гояться, доставляють дискомфорт, лікар попередив, що «найтривожнішими» є виразки на стопах.

«Виразки, що не гояться, є основною причиною ампутацій, пов’язаних з діабетом».

Виразки діабетичної стопи передують більш ніж 80% ампутацій.

Хоча ці проблеми є лише трьома, менш відомими симптомами діабету, є набагато більше прихованих ознак.

На щастя, один простий діагностичний аналіз крові, проведений або у вашого терапевта, або у вигляді тесту з пальця, проведеного вдома, може виявити захворювання до того, як з’являться симптоми.

Рада лікаря щодо ознак діабету пролунала після того, як останній аналіз Лондонської медичної лабораторії показав, що один мільйон людей у Великобританії, ймовірно, має невиявлений діабет.