Як тільки починаєш розуміти, що болить голова, відразу хапаєшся за таблетки? Напам’ять знаєш найменування препаратів, які допомагають позбутися від головного болю? Пора щось міняти. Не завжди таблетки є придатним способом, та й не кожному такий метод підходить. Давайте розбиратися разом, як можна позбутися від головного болю без допомоги таблеток.

Чому виникає головний біль? Спосіб лікування потрібно вибирати виходячи з тієї самої причини. Оболонки головного мозку оповиті судинами, а їх розширення і переповнення кров’ю призводить до розтягування мозкових оболонок. Посудина починає пульсувати, переходячи на трійковий нерв. В такому випадку потрібно звузити судини. Ідеально підходить лід або інший дуже холодний предмет, який потрібно прикласти до джерела болю.

Гаряче при головному болю не допоможе. Не потрібно використовувати мазі з ментолом на крила носа, віскі, надбрівні дуги. Такі способи здатні відвернути від головного болю, тому їх доречно використовувати не для позбавлення від хворобливих відчуттів, а щоб відволіктися. Часто працює в таких ситуаціях, коли головний біль викликаний стресом, сильними подразненнями, нервозністю. Також непогано працює мазь з капсаїцином, яка володіє дратівливим ефектом і усуває хворобливість.

Сильно затиснути між зубами олівець – ще один ефективний спосіб позбавлення від головного болю. Дана дія розслабляє м’язи скальпа. Непогано працює і розтирання шиї скрученим рушником, так як неприємні відчуття можуть виникати через напругу. Подібний метод здатний розслабити м’язи.

На заміну йому можна зробити самомасаж або сходити до професіонала, якщо є така можливість. Нерідко біль викликана спазмом м’язів черепа, шиї, скальпа через м’язового напруги, стресу, незручною пози. Зазвичай такий головний біль розташовується в області потилиці і переслідує людину годинами. Масаж дозволить поліпшити кровопостачання і прибрати спазм.

Головний біль може бути наслідком остеохондрозу. Неправильна постава і звичка читати з телефону, схиляючи до нього голову, призводять до подібного захворювання. Відчуття в подібному випадку стягують, тиснуть, в потилиці. Позбутися від хворобливості просто так не вийде. Буде потрібно робити лікувальний масаж, голкорефлексотерапію та інші процедури. Але тільки після постановки діагнозу. Звернутися до лікаря – ось правильне рішення.

Сухе повітря в приміщенні теж може привести до головного болю. Особливо під час опалювального сезону. Вологість повинна становити 55-60%, тому краще купити зволожувач повітря. А недолік кисню легко заповнити-потрібно всього-то вийти на вулицю, хоча б на 10 хвилин.

Свою лепту в формування головного болю привносить і харчування. Нерідко певні продукти провокують неприємні відчуття. До них відносять блакитні сири, цитрусові, червоне вино, кофеїн. Збалансоване харчування дозволить уникнути головних болів. А в разі непроходящей проблему правильним буде не ковтати таблетки і користуватися народними методами, а звернутися до лікаря.