Постійне вживання солодощів загрожує розвитком цілого ряду небезпечних порушень в організмі. Особливо небезпечні в цьому плані вироби, що містять багато жиру, борошна і добавок – торти, тістечка і практично всі види солодкого з начинками у вигляді крему.

Про те, що їсти солодке щодня дуже шкідливо, заявила виконуюча обов’язки голови МОЗ Уляна Супрун. За її словами, ласувати десертами можна всього один раз в тиждень. У натуральному вигляді цукор також містять фрукти, овочі, зернові та молочні вироби, вживання готових солодощів може значно підсилити навантаження на організм, пов’язану з необхідністю переробляти цукор, поділилася думкою в. о. міністра охорони здоров’я.

Щедро присмачена цукром їжа є джерелом «порожніх» калорій, які не приносять абсолютно ніякої користі здоров’ю, але при цьому значно збільшують ризик появи зайвої ваги, – тому необхідно максимально зменшувати кількість продуктів з цукром в своєму раціоні, підкреслила Супрун. Краще замінити солодощі з магазину чорним шоколадом, горіхами, медом і сухофруктами: за їх рахунок можна задовольнити потребу в солодкому, а також отримати вітаміни та інші корисні мікроелементи, що містяться в цих продуктах.

Найбільш небезпечним для здоров’я людини Уляна Супрун назвала поєднання цукру, білого борошна, масла і транс-жирів – типовий набір в покупних тістечок і десертних борошняних виробах.

«Такі десерти підвищують ризик появи серцево-судинних хвороб, ожиріння, карієсу, хвороб печінки і деяких видів раку. Особливо шкідливі газованої води, ароматизовані йогурти, тістечка, торти і печиво», – зауважила фахівець.

Нагадаємо, що за даними ВООЗ, добове споживання цукру не повинне перевищувати 50 грамів.

Джерело: МедікФорум