Головна небезпека гіпертонії полягає в тому, що постійний тиск створює сильне навантаження на стінки судин, через що артерії тверднуть і звужуються.

В результаті серцю доводиться працювати більше, щоб продовжувати перекачувати кров в потрібній кількості. Цей процес, у свою чергу, підвищує ризик серцевого нападу.

З’ясувалося, що вплинути на тиск може улюблена багатьма картопля. До такого висновку дослідники з Гарвардської медичної школи прийшли після вивчення стану здоров’я понад 187000 чоловік, які включали в свій раціон картопляні страви.

Вони виявили, що ризик високого тиску був на 11% вище у тих, хто з’їдав чотири і більше порції картоплі на тиждень, пише Express.

На думку вчених, вся справа у високому глікемічному навантаженні продукту (вплив вуглеводовмісної їжі на концентрацію глюкози в крові після їжі). Точний механізм впливу овоча на кров’яний тиск поки не встановлений.

При цьому одним з кращих продуктів для боротьби з гіпертонією вважається буряк. Овоч можна вживати не тільки у вареному вигляді, але і робити з нього соки. При цьому відварювати продукт рекомендується в шкірці, щоб не губилися корисні властивості.