Причини еректильної дисфункції чоловіки можуть бути неочевидними.

Проблеми з потенцією чоловіків здебільшого виникають у віці старше 40 років. Основними причинами еректильної дисфункції є стрес, ожиріння, куріння, а також проблеми зі здоров’ям – гіпертонія, діабет.

Але є й інші фактори способу життя, які можуть погано позначатися на чоловічій потенції.

Велика кількість солі в їжі. За словами лікаря, проблеми з ерекцією можуть відчувати чоловіки, які не мають як такої гіпертонії, але вживають багато солі. Дослідженнями було усиновлено, що надмірне споживання натрію (сіль – це хлорид натрію) ускладнює кровообіг у всьому організмі, включаючи статевий орган.

Погана гігієна ротової порожнини. Також, завдяки пошукам вчених, є підстави вважати, що чоловіки, які страждають на хронічний пародонтит, схильні до підвищеного ризику розвитку еректильної дисфункції.

Хімічні речовини. Накопичується більше даних у тому, що у чоловіче здоров’я негативно впливає бісфенол-А (BPA). Цей хімікат здатний впливати на гормональну систему, імітуючи естроген у жінок та пригнічуючи статеві гормони у чоловіків. Він міститься в багатоцільовому твердому пластику, наприклад, у деяких побутових контейнерах для зберігання харчових продуктів, пляшках, харчової упаковки і т.д.

Їзда на велосипеді. Вона може збільшити ризик еректильної дисфункції через пошкодження нервів у тазовому дні та здавлювання артерій, що забезпечують кров’ю статевий член. Цього порушення схильні чоловіки, які багато годин на тиждень їздять велосипедом, особливо з пластиковим (а не шкіряним) сідлом.

Обструктивне апное сну. Гучний хропіння, що супроводжується раптовими зупинками дихання під час сну, є характерною ознакою синдрому обструктивного апное сну. Цей розлад вражає значний відсоток чоловіків середнього віку і, як було встановлено, подвоює ризик розвитку проблем з ерекцією.