Щоденне вживання навіть невеликих обсягів молока у довгостроковій перспективі може підвищувати ризик розвитку у людини раку. На користь цього свідчать результати дослідження, яке залучало понад 510 тисяч осіб.

Аналіз даних проводився об’єднаною командою вчених з Оксфордського університету, Академії медичних наук у Китаї, а також Інституту громадської охорони здоров’я при Пекінському університеті. Виявилося, що ті, хто п’ють молоко на регулярній основі, демонструють підвищений ризик зіткнутися з раком молочної залози та печінки. Зокрема, щоденне вживання всього 50 мл молока могло збільшувати ймовірність онкології на 12% для печінки, на 17% — для молочної залози, загалом цей показник зростав на 7%.

Ще одне дослідження проводилося у США, залучаючи понад 28 тисяч чоловіків, які в анамнезі онкологічних захворювань не мали. Спостерігалися вони майже вісім років. Вдалося виявити певний взаємозв’язок між наявністю в раціоні молочних продуктів та кальцію та підвищеним ризиком раку простати.

Згадані роботи мали обмежений характер і не враховували низку факторів, тому про прямий причинно-наслідковий зв’язок поки що говорити передчасно. Насправді молоко має високу поживну цінність, забезпечує організм білком, у його складі є казеїн та сироватковий протеїн, а також кальцій та вітамін D. У той же час продукт калорійний і може вести до підвищення рівня холестерину. Лікарі радять пити молоко в міру та відмовитися від нього, якщо після вживання виникає дискомфорт.