ГоловнаНовини Здоров'яГотуємо організм до переводу стрілок

Готуємо організм до переводу стрілок

Готуємо організм до переводу стрілокУ ніч з 30 на 31 березня Україна перейде на літній час. Про те, як мінімізувати негативні наслідки такого порушення ритму життя, розповіла лікар-терапевт, кардіолог клініки «Медісвіт» Оксана Четверикова.

Лікар нагадала, що адаптація до нового режиму займає зазвичай близько тижня. Люди з хронічними захворюваннями в цей період можуть відчути себе гірше. Щоб максимально захистити себе від наслідків порушення циркадних ритмів, варто починати раніше лягати спати за кілька днів до переведення годинників, а кожні два дні вставати на 10-15 хвилин раніше, ніж завжди. Після переходу на новий графік лікар рекомендує не планувати велику кількість справ на першу половину дня, щоб зменшити ранковий стрес.

Читайте також:  Фахівці назвали п'ять кращих харчових добавок для жіночого здоров'я

Людям, які приймають препарати від гіпертонії, потрібно контролювати ранковий тиск – можливо, прийом ліків знадобиться перенести на 1 годину.

Людям без хронічних захворювань боятися переведення стрілок не варто, підкреслила лікар. Організм добре адаптується, і якщо людина веде здоровий спосіб, правильно харчується, займається фізкультурою і досить відпочиває, то перехід на літній час не принесе неприємних відчуттів.

Читайте також:Корисно прочитати