У ніч з 30 на 31 березня Україна перейде на літній час. Про те, як мінімізувати негативні наслідки такого порушення ритму життя, розповіла лікар-терапевт, кардіолог клініки «Медісвіт» Оксана Четверикова.

Лікар нагадала, що адаптація до нового режиму займає зазвичай близько тижня. Люди з хронічними захворюваннями в цей період можуть відчути себе гірше. Щоб максимально захистити себе від наслідків порушення циркадних ритмів, варто починати раніше лягати спати за кілька днів до переведення годинників, а кожні два дні вставати на 10-15 хвилин раніше, ніж завжди. Після переходу на новий графік лікар рекомендує не планувати велику кількість справ на першу половину дня, щоб зменшити ранковий стрес.

Людям, які приймають препарати від гіпертонії, потрібно контролювати ранковий тиск – можливо, прийом ліків знадобиться перенести на 1 годину.

Людям без хронічних захворювань боятися переведення стрілок не варто, підкреслила лікар. Організм добре адаптується, і якщо людина веде здоровий спосіб, правильно харчується, займається фізкультурою і досить відпочиває, то перехід на літній час не принесе неприємних відчуттів.