У вас проблеми з тиском? Зверніть увагу на харчування!

Проблеми з тиском в сучасному світі не рідкість. Вважається, що третина дорослого населення планети Земля страждає гіпертонічною хворобою. Не рідкісні випадки і зниженого тиску – гіпотонії, яка частіше зустрічається в юному віці.

Нормою артеріального тиску вважають показники в діапазоні від 100/60 до 130/90. Якщо ваш тиск часто не потрапляє в цей проміжок цифр, значить у вас проблема. При показаннях нижче 100/60 говорять про гіпотонії. Якщо ж цифри вище 130/90 – у вас розвивається гіпертонічна хвороба.

Проблеми з тиском – шлях до хвороби

Проблеми з тиском можуть викликати неприємні стани і провокувати розвиток багатьох хвороб. Як знижений, так і підвищений тиск може супроводжуватися запамороченням, нудотою, головним болем. Як знижений, так і підвищений тиск може говорити про якісь розладах у роботі систем організму. Підвищений тиск до того ж часто є причиною розвитку хвороб серцево-судинної системи і може призвести до інфаркту або інсульту.

Якщо результати вимірювань вашого тиску часто не потрапляють в межі норми, варто звернутися до лікаря і з’ясувати причини такого явища. Можливо, ви потребуєте в медикаментозному лікуванні. Крім того нормалізувати тиск можна за допомогою корекції способу життя та правильної дієти. Цілком реально відрегулювати свій стан з допомогою зміни повсякденного меню.

Дієта для гіпертоніків

Для тих, хто схильний до гіпертонії існують особливі рекомендації з харчування, дотримуючись яких можна знизити показники артеріального тиску.

 • Зменшуємо кількість солі. Сіль затримує воду в організмі, відповідно сприяє утворенню набряків і підвищення тиску.
 • Уникаємо жирної і смаженої їжі. Жирні і смажені страви сприяють появі «зайвого» холестерину, який в свою чергу позначається на стані судин і провокує розвиток гіпертонічної хвороби.

«Великий шкоди організму людини при неправильному приготуванні наносять баранячий жир і жир водоплавних птахів. При їх вживанні різко збільшується кількість «поганого» холестерину, що викликає атеросклеротичні ураження судин », – розповідає доцент кафедри гастроентерології та терапії Дніпропетровської державної медичної академії Віктор Іванович Залевський.

 • Їжте менше мучного та солодкого. Надмірна кількість вуглеводів в їжі сприяє підвищенню артеріального тиску.
 • Гостре, солоне, копчене скасовується. Вживання копчених, маринованих і гострих страв може стати причиною стрибка тиску.
 • Більше калію і магнію. Джерелом цих речовина є банани, печена картопля, курага і свіжі абрикоси, гречана каша.
 • Калина-ягода, нормалізує тиск. Якщо чай з калиною стане вашим повсякденним напоєм, шанси нормалізувати тиск будуть досить високі.
 • Виключаємо кофеїн. Кава і міцний чай – напої, від яких варто відмовитися гіпертонікам, або максимально обмежити їх вживання. Справа в тому, що кофеїн звужує судини, ніж провокує підвищення тиску.
 • Обмежуємо алкоголь. Зловживання алкогольними напоями також призводить до підвищення артеріального тиску. Допустима норма алкоголю -50 г коньяку і 150-200 г вина.
 • Їжте овочі та фрукти щодня. У цих продуктах міститься багато вітамінів і мікроелементів, які покращують роботу серцево-судинної системи.
 • У вас зайва вага? Зменшіть калорійність харчування. Повні люди частіше схильні до гіпертонії. Щоб знизити ризик виникнення гіпертонії приведіть свою вагу до норми.
 • Слідкуйте за режимом харчування. Є два рази в день більшими порціями – неприпустимо при гіпертонічній хворобі. Потрібно приймати їжу не реже4-5 разів на день невеликими порціями. Так ви вбережете організм від перевантажень при переварюванні великої кількості їжі, які можуть спровокувати підняття тиску.

Дієта для гіпотоніківПравила харчування при проблемах з тиском

Ваша проблема – знижений тиск? Тоді стратегія харчування зовсім інша. Гіпотонікам рекомендована гостра і пряна їжа, яка впливає на залози внутрішньої секреції і звужує судини. Солоні та жирні страви також підходять для меню гипотоніка. Можна використовувати для підвищення тиску чай і каву. Але не перестарайтеся! Всі ці продукти в зайвій кількості можуть зашкодити.

Слідкуйте, щоб з їжею надходила достатня кількість вітамінів, вони активізують процеси в організмі і допоможуть вам бути в тонусі.

Потрібен індивідуальний підхід

Підходите до питання нормалізації тиску розумно. Використовуйте рекомендації фахівців, щоб підкоригувати свій раціон, але не забувайте, що кожний організм індивідуальний і в кожному окремому випадку потрібен особливий підхід. Для більшої ефективності дієтотерапії проконсультуйтеся щодо свого меню з лікарем.

Підтримуйте тиск в нормі і будьте здорові!