Компонент часнику аліцин забезпечує його антибактеріальним ефектом: цей овоч добре допомагає очищати кров. При цьому, за словами медиків, часник володіє і іншими корисними властивостями.

Фахівці відзначають, що вживання часнику веде до уповільнення ритму серця, і в результаті м’язи отримують великий приплив крові. Також при регулярній присутності часнику в раціоні знижується рівень холестерину і нормалізується рівень цукру в крові, знижується високий тиск. Часник запобігає утворенню в судинах кров’яних згустків – тромбів, що утруднюють або перекривають потік крові і загрожують людині розвитком інфарктів або інсультів.

Завдяки вмісту аліцину продукт дає яскраво виражений антибактеріальний і протигрибковий ефект. Медики рекомендують з’їсти в день один-два зубчики сирого часнику (не обов’язково старанно його розжовуючи). Запивати часник слід теплою водою.

Читайте також:  Названо головну причину чоловічого облисіння

Часник оздоровлює стан ротової порожнини, зменшує кількість зубного нальоту, покращує мікрофлору рота. Також часник захищає шкіру від втрати еластичності, допомагаючи їй довго не старіти.

Часник містить вітаміни В1, В2, В3, В6, С, кальцій, магній, залізо, марганець, калій, фосфор, цинк і натрій. Однак овоч не всім однаково корисний: його не рекомендують вживати хворим на астму, пацієнтам перед операціями, хворим на виразку.

Тим, кому часник не протипоказаний, його обов’язково потрібно їсти восени і взимку. Не тільки для захисту від застуди. Регулярне споживання часнику підвищує загальний тонус організму, працездатність, гостроту сприйняття, інтерес до життя, стресостійкість.

Читайте також:  Їсти приготовані у фользі страви небезпечно для здоров'я: лікар

Джерело: МедікФорум