Американські вчені з’ясували , що футбол може бути смертельно небезпечним. Вони виявили футболіста , який помер від прямого попадання м’яча в голову.
 
Те , що у професійному спорті бувають травми , знає багато хто. Не виняток і футбол , де в жорстких зіткненнях деколи ламаються руки і ноги , відбуваються струси мозку і виникають інші небезпечні для здоров’я ускладнення. Багато вболівальників прекрасно пам’ятають трагічну історію голкіпера команди “ЦСКА ” Сергія Перхуна , який влітку 2001 року після зіткнення , в буквальному сенсі цього слова , лоб в лоб з гравцем клубу “Анжи” Будун Будуновим отримав важку травму мозку , після якої незабаром помер.
 
Але чи може футболіст загинути від регулярного зіткнення голови з м’ячем ? До останнього часу такі випадки були невідомі , але дослідники з Бостонського університету таки знайшли одну таку жертву. У квітні 2012 року 29-річний гравець клубу Chicago Fire Патрік Гранж помер безпосередньо від травм , отриманих в результаті частої гри головою в м’яч.
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Футбол назвали небезпечним для інтелекту

Читайте також:  Що буде організмом, якщо ви станете пити старий чи запліснявілий чай

Розтин показав , що Грандж став жертвою хронічної травматичної енцефалопатії . Цей випадок негайно зв’язали зі смертю ще в 2002 році колишнього гравця збірної Англії і клубу “Вест Бромвіч” Джеффа Астлей , який також був відомий чудовою грою головою. У його випадки коронери винесли вердикт про те , що Астлей помер в результаті деменції , яка була викликана постійним зіткненням голови і м’ячів.
У США вже заговорили про те , щоб скасувати гру головою хоча б у дитячо-юнацькому футболі. У деяких лігах вона вже заборонена або активно не заохочується , і причина смерті Гранджа , озвучена днями дослідниками , тільки піділлє масла у вогонь. “Він отримав дуже сильні пошкодження фронтальної лобової частки мозку , – заявила патологоанатом доктор Енн Маки , яка проводила вивчення мозку футболіста. – Ми бачили і інших спортсменів за 20 з такими патологіями. Зазвичай вони всі грали у футбол” .

Читайте також:  Від яких хвороб захистить вживання лляного насіння