З прогнозами , далекими від оптимізму , виступили німецькі вчені з Університету Гиссена . На думку експертів , прийдешнє літо може виявитися суворим випробуванням для людей у зв’язку з тим , що температура повітря поб’є за своїм розжарюванням багаторічні рекорди.
 
Найсильніша спека , пожежі , посухи , урагани в одних регіонах і повені в інших – всі ці катаклізми , на думку фахівців з Німеччини , стануть реальністю з настанням літа 2014 . Погодні аномалії вчені пов’язують з формуванням океанічної течії Ель-Ніньо. Початок його активності в океані було зафіксовано у вересні минулого року , а пік його дії доведеться на майбутній червень, пояснюють дослідники .
 
Ель- Ніньо – це найпотужніша течія у Світовому океані. Його феномен полягає в різкому підвищенні температури поверхневого шару води на сході Тихого океану на площі близько 10 мільйонів кв. км . Настільки різке потепління спричиняє серйозні атмосферні зміни і цілий ряд неблагополучних екологічних проявів , наслідки яких зачіпають практично всю планету.
 
Даючи прогноз щодо наступаючого літа , експерти заявили , що воно буде особливо спекотним , при цьому середня температура виявиться найвищою за більш ніж 140 років спостережень за погодою. Багато фахівців переконані , що феномен Ель-Ніньо призводить до поглиблення катаклізмів через глобальне потепління клімату в результаті дії « парникового ефекту » через техногенного освоєння Землі і накопичення парникових газів в атмосфері , також викликаного діяльністю людини. Цього року наслідком Ель-Ніньо стане значна зміна напрямку вітрів , яка в підсумку викличе десь посуху , а десь – повені і рясні дощі .
 
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Вчені: все більше людей помирає через погоду

Читайте також:  Еректильна дисфункція: несподівана активність, яка наражає чоловіків на ризик

За словами співробітників Інституту океанології РАН ім. П. П. Ширшова , активність океанічної течії Ель-Ніньо спостерігається в середньому раз на 4 роки. Саме з посиленням цієї течії , на думку вчених , було пов’язано спекотне літо 2010 р., коли ліси горіли по всій Росії , а смог затягнув столицю . Не виключено , що цього року сумна історія повториться.