Найчастіше це поодинокі гранули, іноді вони утворюються у великій кількості, рідше зливаються в конгломерати.

Гранули Фордайса – це гіперплазовані сальні залози, які мають властивість утворюватися на тих ділянках тіла, де розташовується найбільш ніжна і тонка шкіра. Візуально схожі на вузлики розміром з просяне зернятко. Найчастіше вони можуть локалізуватися на слизових оболонках порожнини рота, на губах, в паху, на статевих органах і сосках. Можуть бути як у жінок, так і у чоловіків. З’являються в будь-якому віці, але частіше в період статевого дозрівання, коли під впливом гормонів залози збільшуються в розмірі і починається активна продукція секрету, після 45-50 років можливо самостійне зникнення гранул Фордайса. Детальніше про діагностику та лікування гранул Фордайса Ви можете дізнатися на сайті.

Коли варто звернутися за допомогою?

  • Якщо ви відзначили появу нового утворення, якого раніше не було.
  • Якщо вже існуюче утворення почало рости, свербіти, боліти.
  • Якщо була травматизація утворення.
  • Якщо утворення приносить вам естетичний дискомфорт.

Методи лікування

Специфічного методу лікування не існує, але при великих утвореннях або бажанні прибрати цей естетичний дефект лікарі клініки застосовують електрокоагуляцію. Лікарі настійно рекомендують не видаляти утворення самостійно, так як це дуже болісно і може спровокувати інфекційний процес.

На сьогоднішній день існує велика кількість способів видалити ту чи інше утворення. Вибір методу видалення грунтується на типі утворення, наявність суб’єктивних симптомів, місці видалення.

Для постановки вірного діагнозу і вибору правильної тактики лікування необхідно звернутися до лікаря-дерматовенеролога. Для постановки точного діагнозу необхідна дерматоскопія.

Методи видалення новоутворень:

  • хірургічне (за допомогою скальпеля) — даний метод є пріоритетним, коли необхідно провести забір матеріалу на гістологічне дослідження.
  • кріодеструкція. Переваги методу мінімальна травматизація тканин, не руйнування утворення під дією холоду.
  • лазерне видалення. Перевагами методу є швидкий період реабілітації і мінімальна травматизація, але підходить для невеликих утворень.
  • радіохвильовий метод — атравматичний зріз і коагуляція тканин за допомогою високочастотних хвиль, швидкий і безболісний період реабілітації і можливість відправити матеріал на гістологічне дослідження.

*На правах реклами