Наявність певної групи крові може впливати на сприйнятливість людей до коронавірусу і хвороби COVID-19, яка викликається ним. Про це, посилаючись на дослідження китайських вчених, розповів відомий у Великобританії лікар і телеведучий доктор Хан ван Тулекен.

Вчені, які активно вивчають сьогодні різні аспекти зараження коронавірусом нового типу, отримують все більше нових даних про нього. У популярній передачі на теми здоров’я HealthCheck UK Live на ВВС її ведучий, доктор Хан ван Тулекен назвав групи крові, котрі найбільш і найменш сприйнятливі до коронавірусу.

Він зазначив, що люди з групою крові А (II) можуть бути більш сприйнятливі до спричиненої коронавірусом інфекції COVID-19.

«В Ухані було проведено дослідження, яке показало що власники групи крові а більш сприйнятливі до зараження коронавірусом, і це наша найпоширеніша група крові в країні», – сказав експерт.

Також китайськими дослідниками було встановлено, що люди з групою крові О (I) менш схильні до захворювання COVID-19.

Коментуючи ці дані, британський фахівець зауважив, що вони ще потребують додаткової перевірки та підтвердження. Крім того, потрібно враховувати: дослідження проводилися в етнічній групі, відмінній від європейців, тому не можна поки стверджувати, що виявлений зв’язок між групою крові і сприйнятливістю до коронавірусу застосовна до всіх. У той же час експерт сказав, що «швидше за все, це буде правдою».

Доктор підкреслив: названі дані не означають, що люди з іншими групами крові можуть відчувати себе в повній безпеці.

“Якою б у вас не була група крові, залишайтеся вдома і не виходьте на вулицю, якщо в цьому немає дійсно важливої необхідності”, – підкреслив він.

У Великобританії коронавірусом заразилися понад 50 000 осіб, понад 5000 загинули. Уряд країни закликає населення залишатися вдома, щоб уникнути інфікування і подальшого поширення вірусу.