Підвищений тиск, також званий гіпертонією, виникає через звуження дрібних артерій – артеріол. Ці судини беруть участь в регуляції кровотоку. Їх звуження і розширення впливає на роботу серця. Так, при стисненні артеріол, «насосу» приходить працювати сильніше, так як прокачати кров через звужені судини важко. Все це сприяє підвищенню тиску.

Гіпертонія – серйозна проблема, яка вимагає швидкої діагностики. Однак вчасно визначити ознаки захворювання буває складно, тому багато лікарів називають високий тиск «тихим вбивцею». Експерти розповіли Express дві найменш очевидні ознаки того, що здоров’я наражається на небезпеку.

Перше, на що варто звернути увагу, – це поява кров’яних плям на білках очей. Таке крововилив називається субкон’юнктивальним. Дрібні і тендітні судини пошкоджуються, і кров просочується в простір ока.

В американській кардіологічній асоціації запевняють, що таке явище часто зустрічається у людей з діабетом або гіпертонією. І хоча ці захворювання не є причиною появи крововиливів в оці, вони можуть побічно вплинути на його прояв. Так, вчасно не вилікуваний високий тиск може привести до пошкодження зорового нерва.

Іншою ознакою може бути почервоніння обличчя. Воно відбувається при розширенні судин і капілярів. До цього зазвичай призводить безліч факторів, в тому числі і підвищений тиск.

Як пояснює професор-кардіолог Геррі Дженнінгс, почервоніння безпосередньо не пов’язане з високим тиском. Однак ця ознака часто зустрічаються у людей, схильним до спалахів агресії і гніву.

“Близько третини людей з гіпертонією напружені і стривожені, ще одна третина, навпаки, дуже розслаблені. Остання третина знаходиться десь посередині”, – розповів експерт.