Гриби можуть захистити кілька аспектів здоров’я людини, які погіршуються із віком.

Запобігання хворобам є ключовим компонентом довголіття, але в міру старіння організму його вразливість до хвороб зростає. На щастя, деякі дослідження виявили потенційний зв’язок між споживанням певних функціональних грибів та збільшенням тривалості життя. Вважається, що при додаванні до раціону джерело білка може захистити від втрати пам’яті, усадки мозку, загибелі нейтронних клітин та слабкого кровотоку.

У 2021 році дослідження виявило кілька важливих переваг грибів, пише Express.

У тих, хто вживав гриби у своєму раціоні, ризик смертності був на 16 відсотків нижчим. Споживання грибів було з нижчим ризиком загальної смертності в репрезентативної вибірці дорослих. Результати показали, що заміна лише однієї щоденної порції переробленого м’яса грибами може знизити ризик смертності від усіх причин на 35 відсотків.

Гриби насичені вітамінами, які можуть допомогти зміцнити імунітет та підвищити енергію. Це стосується не всіх грибів, проте термін «функціональні гриби» відноситься до грибів, відомих своєю користю для здоров’я, крім їх поживного складу.

Однією з основних поживних переваг вживання грибів є амінокислота L-ерготіонеїн, що міститься у кількох різновидах грибів.

Обсерваційні дослідження показали, що ця амінокислота може мати вирішальне значення для здорового старіння, оскільки в країнах, які споживають найбільшу кількість, середня тривалість життя значно вища.

Три види грибів, такі як кордицепс, чай і левова грива, пов’язані зі зниженням ризику вікових захворювань та збільшенням тривалості життя.