Певні ліки від підвищеного артеріального тиску, пов’язані зі збільшенням небезпеки раку легенів. Цей ризик не є значним, але він все одно відчутний.

Використання інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ACEIs) для зниження тиску пов’язано зі збільшенням ризику раку легенів, якщо порівнювати цю небезпеку з показниками у інших хворих на гіпертензію, які використовують ліки від тиску з категорії блокаторів ангіотензинових рецепторів (ARBs). Ризик особливо збільшується серед тих, хто приймає ACEIs більш ніж 5 років, як підкреслюють дослідники. При цьому вони додають, що небезпека раку легенів у таких пацієнтів все одно не надто велика (1,3 випадку на 1 000 осіб), але вона вище середньостатистичної.

Крім того, в Україні ліки з категорії ACEIs виписують тисячам пацієнтів, і навіть незначно підвищений ризик раку легенів все одно призведе до того, що кількість жертв цієї небезпечної хвороби виросте в абсолютному обчисленні. ACEIs є ефективними препаратами проти гіпертонії. Є докази того, що вони можуть підвищувати ризик раку легенів за рахунок скупчення схожих на білки хімічних речовин під назвою брадикиніни і субстанцій Р в легенях. Ці хімічні речовини зустрічаються в тканинах пухлини легенів, брадикініни можуть прямо стимулювати зростання даних пухлин.

Раніше вчені теж робили подібні висновки, але дослідження були чисто спостережливими. Тепер же експерти з Університету Макгілла в Канаді проаналізували записи історій хвороби майже мільйона пацієнтів з Великобританії, які почали приймати ліки від гіпертонії в період між 1995 і 2015 роками. В середньому, збільшення ризику раку легенів в групі пацієнтів на ACEIs склало 14%, в порівнянні з тими, хто використовував ARBs.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
6 ОЗНАК РАКУ ЛЕГЕНІВ

ЛІКАРІ РОЗПОВІЛИ, ЧОМУ У НЕКУРЯЩИХ І ЗДОРОВИХ ВИНИКАЄ РАК ЛЕГЕНІВ

Джерело: МедікФорум