Постійна гикавка може вказувати на інсульт або черепно-мозкову травму.

Ікона, що виникає у людей, зазвичай буває нешкідливою, але постійна гикавка може бути ознакою серйозних проблем зі здоров’ям, повідомило видання The Sun. Його медичні експерти розповіли, що постійною вважається гикавка тривалістю більше двох днів, і викликати її здатні наступні порушення.

Травні. Гикавка може вказувати на порушення в роботі травної системи. Зокрема, її провокують гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), грижа стравохідного отвору діафрагми або пептичні виразки.

Захворювання стравоходу також можуть бути причиною проблеми – деякі постійні «ікотики» діагностують езофагіт або рак стравоходу.

Серцево-судинні та легеневі. Безперервна гикавка буває пов’язана з серйозними проблемами серця, такими як перикардит, аневризм аорти, інфаркт міокарда.

Пневмонія, рак легень або тромбоемболія легеневої артерії – у їхньому випадку також може виникати тривала непереборна гикавка.

Проблеми з печінкою та нирками. У поодиноких випадках постійна гикавка стає ознакою раку печінки та нирок.
Гепатит або абсцес печінки, уремія та ниркова недостатність також можуть викликати стійку гикавку.

Проблеми з мозком та нервовою системою. Інсульти, пухлини головного мозку або черепномозкові травми поповнюють список серйозних патологічних причин цього стану. Крім того, безперервна гикавка спостерігається при захворюваннях, що вражають нервову систему. До них відносяться менінгіт, судомні синдроми, розсіяний склероз.

Чи потрібно турбуватися? Незважаючи на довгий список проблем зі здоров’ям, що викликають безперервну гикавку, у більшості випадків її провокаторами виявляються досить невинні явища. Вони включають стрес, хвилювання, занадто швидке вживання їжі або пиття, прийом деяких ліків.

Найбільш правильним рішенням у разі виникнення стійкої гикавки буде звернення до лікаря.