Шуми, свист і інші звуки при диханні досить часто є ознакою пухлини в легенях.

Фахівці Національної служби охорони Здоров’я Великобританії (National Health Service) розповіли, що характерною ознакою раку легенів є стридор – наявність звуків при диханні. Найчастіше це шуми і свист, але можуть бути й інші звуки, в тому числі гучні «схлипи».

Зазвичай стридор виникає на вдиху через часткову непрохідність дихальних шляхів. Це часте явище при інфекціях верхніх дихальних шляхів у дітей, але у дорослих він буває досить рідко. В основному у дорослих стридор пов’язаний з хронічними захворюваннями легенів, в тому числі, і з раком. Тому лікарі закликають звертати увагу на це явище – рак легенів може довгий час не проявляти себе серйозними симптомами.

Симптоми раку легенів проявляються в міру прогресування захворювання. Відзначається, що на самому початку можна запідозрити хворобу по частих інфекційних захворювань дихальних шляхів. Якщо бронхіт виникає втретє за півроку, варто пройти більш докладне обстеження.

Може виникати кашель, який не проходить кілька тижнів, безпричинна задишка і біль при диханні. До рідкісних, але характерних симптомів відносять:

  • набряки в області обличчя і шиї
  • зміна кінчиків пальців (потовщення, згинання)
  • труднощі з ковтанням
  • біль при ковтанні, що виникає в горлі або в районі сонячного сплетення.

Також рак легенів може проявлятися загальними симптомами, властивими для онкологічних захворювань. Це втрата ваги, постійна втома, проблеми з апетитом, зниження імунітету.