У більшості сучасних людей спостерігається дефіцит відпочинку. Такі результати дослідження доктора медицини, терапевта Саундри Далтон-Сміт. Вона зазначила, що мультизаданий режим призвів до того, що люди просто не знають, як не бути зайнятим. І це робить питання про необхідність відпочинку більш гострим.

Адже він допомагає відновити життєві сили і привести нервову системи в рівновагу. При цьому, як зазначає медик, сон в цьому випадку в список не входить. Людині важливо заповнювати запаси енергії, в тому числі і коли він не спить. Далтон-Сміт виділила сім видів відпочинку, яких потребує кожна людина.

Так, перший з них – креативний відпочинок, або творчий, який буде надихати і мотивувати. Далі – ментальний відпочинок, як правило це медитація, дозволить заспокоїти розум і зосередитися на тому, що дійсно важливо. Фізичний відпочинок зніме м’язовий біль і напругу, а також поліпшить сон, пише MSN.

Читайте також:  Медик пояснив негативну дію алкоголю на фігуру

Під час соціального відпочинку людина заряджається енергією від спілкування з близькими і цікавими їй людьми. Сенсорний відпочинок, що передбачає відключення телефонів, телевізорів та інших пристроїв, дозволить зробити перепочинок від так званого фонового шуму. Останній-духовний відпочинок-дасть можливість відчути себе частиною чогось більшого.

За словами терапевтки, у людини може спостерігатися дефіцит в тому чи іншому вигляді відпочинку. І це треба заповнювати. Іноді можна вдаватися до хитрощів. Наприклад, якщо людину розслабляє пляж, а можливості відвідати його у нього немає, то можна регулярно дивитися на відповідну картинку. Далтон-Сміт стверджує, що наш мозок відреагує на неї так само, як і на справжній пляж. “Такі маленькі хитрощі можуть мати велике значення”, – сказала вона.

Читайте також:  Морська сіль допомагає боротися з депресією та зайвою вагою

Також медикиня рекомендувала робити перерви в роботі. Вона пояснила, що періодичне відволікання і відпочинок забезпечить більш високу продуктивність, коли людина знову повернеться до своїх справ. За її словами, ефект буде максимальним, якщо присвятити перерву не соціальним мережам, а невеликій прогулянці, зарядці або чаюванню.