Дослідження діабетиків показало, що робота при штучному висвітленні негативно впливає рівень цукру в крові.

Середньостатистичний працівник проводить на своїй роботі майже 40 годин на тиждень. І більшість людей працюють усередині, чи то офіси, склади, магазини, школи чи інші місця. Нове дослідження показало, що це може бути ризикованим для людей з діабетом.

У дослідженні було виявлено, що проведення часу в офісі без вікон може вплинути на рівень цукру в крові. У рамках дослідження 13 пенсіонерів із діабетом 2 типу провели майже 10 днів в офісній обстановці.

Першу половину експерименту вони сиділи поруч із вікном, через яке лилося денне світло. А другу половину вони сиділи при штучному світлодіодному освітленні, без вікон у кімнаті.

Читайте також:  Чому з'являються синці та набряки під очима

Вчені виявили, що в учасників, які сидять поруч із вікном, рівень цукру в крові був «нормальним» у 59 відсотках випадків. Цей показник упав до 51 відсотка, коли вони перебували під електричним світлом, як показали їхні монітори рівня глюкози у крові.

«Люди не повинні застрягати у погано освітлених офісах без вікон, про що свідчать ці результати. Цілком ймовірно, що денне світло позитивно впливає на ваш біологічний годинник, що важливо для таких процесів усередині організму, як контроль рівня цукру в крові», – каже лікар-ендокринолог Антоніна Гурєєва.

Хоча результати, можливо, і не показують величезних відмінностей у контролі рівня цукру в крові, вони все ж таки можуть мати велике значення для людей з діабетом, сказав він.

Читайте також:  Перші ознаки деменції у мовленні людини

«Хоча ми не побачили великої різниці у контролі рівня цукру в крові, пов’язаної зі світлом, це цікаво, тому що людям дуже просто трохи змінити свій розпорядок дня та отримувати більше природного світла, сидячи поряд із вікном».

Для забезпечення послідовності учасників дослідження годували однаковою їжею та вечорами тримали при «тьмяному» освітленні. Тип світла, якому вони піддавалися, змінювався з 8 ранку до 5 вечора.

Внутрішній годинник організму може впливати на рівень цукру в крові.

«Денне світло відіграє вирішальну роль у синхронізації внутрішнього годинника організму, який, як відомо, впливає на багато функцій організму, включаючи використання глюкози. Це невелике дослідження натякає на те, що збільшення часу, проведеного за природного денного світла, може допомогти деяким людям з діабетом 2 типу знизити рівень цукру в крові».

Читайте також:  Чому мед корисний при застуді

Вона порадила більше займатися спортом і проводити більше часу на свіжому повітрі, щоб запобігти чи контролювати діабет.

“Хоча залишаються питання про тривалість і частоту денного світла, необхідні для контролю рівня глюкози в крові, ми знаємо, що вихід на вулицю та активний спосіб життя можуть принести користь усім нам”, – сказала вона.

Прогулянка під час обідньої перерви, подорож пішки або велосипедом, а також відпочинок у зелених насадженнях — ось деякі зі способів збільшити час перебування на свіжому повітрі та фізичну активність.

Дослідження ще не було опубліковано в журналі та не розглянуте іншими вченими.