Не так давно в британському журналі «Lancet» були опубліковані результати дослідження, які доводять, що якщо жінка кинула курити до 30 років, то вона практично повністю уникає ризику померти від пов’язаних з курінням захворювань.

І цим даними варто вірити – адже вони виведені на основі спостережень за більш ніж мільйоном англійок.

Здавалося б, тема куріння і того, що добре б кинути курити, так часто зачіпається, що вже перестала когось хвилювати. Однак дуже даремно! Адже люди, які курять протягом усього життя, вмирають в середньому на 10 років раніше некурящих.

У тих, хто кинув палити до сорокаріччя, тривалість життя нижче за показник зовсім вільних від цієї залежності людей лише на 1 рік. Але це зовсім не означає, що, мовляв, можна курити, поки молодий.

Читайте також:  Названі головні помилки людей, які заважають схуднути

Протягом 15 років серед фокус групи вчених були дами, що почали курити в середині минулого століття – тоді це було страшно модно у елегантних дам. Аналізу піддалися саме жінки, так як в цілому вони почали курити набагато пізніше, ніж чоловіки.

«Ми виявили, що якщо жінки курять нарівні з чоловіками, то вони і вмирають з такими ж темпами, – підбив підсумки багаторічної роботи провідний дослідник, сер Річард Пето з Оксфордського університету.

– Більше половини жінок, які курять і будуть продовжувати палити, і помруть від тютюну, – упевнений він.
– При цьому багато що можна змінити, якщо від куріння відмовитися. Куріння вбиває, відмова від нього працює позитивно для жіночого здоров’я, і чим раніше ви кинете, тим краще ».

Читайте також:  Електронні сигарети провокують аритмію

Але для розуміння всієї проблеми, потрібно знати, що кількість сигарет, які ви викурюєте на день протягом в багатьох років, не має вирішального значення.

Так ті дами, які викурювали не більше ніж 10 сигарет в день, все одно в середньому вмирали куди частіше від зовсім не курящих. Правда, ця статистика вже стосується не тільки жінок, але й чоловіків!

Експерти британського Фонду по боротьбі з легеневими захворюваннями стверджують, що перспективи дожити до старості здоровими значно вища у тих, хто кинув палити до 30 років.

Але краще, звичайно ж, і зовсім не починати! Як заявляє голова фонду Пенні Вудс, приблизно 70% курців говорять, що хочуть кинути палити, але з тих чи інших причин вони не можуть це здійснити.

Читайте також:  Непідходяща подушка вкорочує людині життя

До речі, куріння несе з собою й інші негативні наслідки крім скорочення терміну життя. Так, зокрема, через нього може набагато раніше постаріти шкіра, можуть зіпсуватися зуби і навіть атрофуватися репродуктивні функції …

До 25 років функціональність ваших легенів досягає свого піку і починає знижуватися. Незважаючи на це, у багатьох 60-ти і 70-річних вони все ще працюють досить добре.

Однак якщо ви колись курили і кинули, вашим легеням вже завдано незворотної шкоди, який у сукупності з іншими віковими захворюваннями може істотно вплинути на якість життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КУРІННЯ СКОРОЧУЄ ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ МІНІМУМ НА 12 РОКІВ

КУРІННЯ І АЛКОГОЛЬ: ЗВ’ЯЗОК ВСТАНОВЛЕНО

ВІД КУРІННЯ СТРАЖДАЮТЬ, ЯК ЛЕГЕНІ, ТАК І МОЗОК