Американські вчені провели дослідження за участю 99 вагітних жінок, щоб встановити, вплив якого соку може захистити плід від травм мозку під час внутрішньоутробного розвитку.

Такі травми можуть спричинити за собою затримку внутрішньоутробного розвитку, яке виникає через нестачу поживних речовин і кисню, що надходять в організм новонародженого. Причиною цієї нестачі може бути пошкоджена плацента. Як зазначається в MedicalXpress, цей діагноз припадає на одного з десяти немовлят, що підвищує ризик смерті або порушення розвитку нервової системи.

У дослідженні, дані якого опублікований в науковому журналі Scientific Reports, говориться, що американські вчені розділили вагітних жінок на кілька груп за рівнем вживання гранатовим соком. Експеримент показав, що щоденне вживання цього напою позитивно впливає на зниження ризику травм голови, особливо на третьому триместрі. Саме в цей період центральна нервова система плода особливо вразлива.

Дія гранатового соку пояснюється великим вмістом в ньому поліфенолів-антиоксидантів, які також є в зеленому чаї, ягодах, червоному вин і мигдалі. При вживанні цих продуктів поліфеноли проникають через гематоенцефалічний бар’єр, що допомагає при профілактиці нейродегенеративних захворювань.