Як з’ясувалося, при вживанні такого поєднання продуктів може сформуватися залежність. Більш того, людина починає отримувати задоволення лише від такого харчування.

Йдеться про поєднання жирного і солодкого. На такий тандем вказав харчовий технолог Аамір Манан Дава. Його слова наводить НТВ. “Я скажу вам прямо: цукор і жир разом – найнебезпечніший продукт для нашого здоров’я”, – заявив фахівець.

Ці твердження вдалося підтвердити результатами дослідження, яке провели на щурах. Його суть викладена на сайті Національного центру біотехнологічної інформації (NCBI).

Відзначається, що в ході експерименту вчені розділили гризунів на три групи. Першою з них давали стандартний корм, характерний для лабораторних тварин. Друга додатково отримувала висококалорійну жирну їжу-наприклад, ковбаси, бекон, чізкейки і подібне, але доступ до цих продуктів обмежувався лише однією годиною. Третій групі щурів відкрили цілодобовий доступ до їжі, яка багата цукром і жиром.

Читайте також:  Майже весь світ дихає брудним повітрям

Виявилося, що тварини з останньої групи набрали вагу майже в два рази. Більш того, у них виявили поведінкові та фізіологічні зміни, схожі з тими, до яких призводить зловживання наркотиками. При цьому залежність від жирної і солодкої їжі виявилася така велика, що щурам не виходило відволіктися від їжі навіть в той момент, коли їх били струмом.