Ця речовина Вам, безумовно, знайома. Але у багатьох людей спостерігається її дефіцит, особливо – взимку.

Вчені з Японії прийшли до висновку, що вітамін D допомагає в профілактиці застуди та грипу. Цей вітамін особливо важливий для дітей, так як без нього виникають проблеми з формуванням кісткової тканини. Але і у дорослих часто буває його дефіцит. Справа в тому, що вітамін D виробляється в організмі під впливом сонячних променів, а ось отримати його з їжі в достатній кількості не так просто.

Дослідники провели експеримент, під час якого група дітей приймала вітамін D, а діти з контрольної групи не отримували додатково цей вітамін. Виявилося, що діти, які більше місяця отримували вітамін D, набагато рідше хворіли на грип або інші вірусні захворювання.

Як вважають фахівці, вітамін D допомагає стимулювати білки імунної системи, які не тільки нейтралізують віруси, але і активізують клітини захисної системи організму. Тобто, вітамін D буде корисний не тільки в профілактиці грипу, але і в цілому для поліпшення роботи імунної системи.

Щоб отримати вітамін D з їжею, варто їсти побільше риби, ікри, яєць, печінки, рослинних масел і жирних молочних продуктів. Також цей вітамін міститься майже у всіх комплексних біодобавках. Рекомендована добова норма вживання для дорослої людини 600 ME, але вчені вважають, що для поліпшення ефекту її можна сміливо збільшувати в п’ять разів.

Раніше ми писали про те, як вилікувати застуду за один день.