Синтетичні хімічні речовини під назвою фталати, які містяться в сотнях споживчих товарів на зразок контейнерів для зберігання їжі, шампунів і косметики, призводять до десятків тисяч передчасних смертей на рік. Така статистика тільки по США.

Фталати застосовуються при виробництві самих різних популярних споживчих товарів, включаючи косметику і парфумерію, дитячі іграшки та різного роду пластикові контейнери.

Дослідники порахували, що фталати вносять свій сумний внесок приблизно в 90 000 – 107 200 передчасних смертей на рік серед людей у віці від 45 до 64 років. Маючи максимальну концентрацію фталатів у своєму організмі люди мали найбільший ризик ранньої смерті з будь-якої причини, і особливо через серцево-судинні захворювання, як повідомляється в дослідженні, опублікованому в журналі Environmental Pollution.

Дослідження оцінює, що ці передчасні смерті можуть обходитися Америці приблизно в $40-47 млрд втрат економічної продуктивності. Нинішнє дослідження надає ще більш значну інформацію про вплив пластику на людський організм і закликає органи охорони здоров’я та бізнесу скоротити або видалити з продуктів ці хімічні частинки.

Фталати відомі своєю здатністю втручатися в природні механізми нашого організму з виробництва гормонів. Мова про ендокринну систему. Вони також пов’язані з проблемами репродуктивної системи, мозку, імунітету, розвитку та багатьма іншими.

Порушення гормонального фону можуть викликати дуже істотні патології людського організму і його розвитку. Попередні дослідження пов’язували фталати з репродуктивними проблемами на зразок деформацій геніталій і недорозвиненими яєчками у хлопчиків, а також скороченням кількості сперматозоїдів і рівня тестостерону у дорослих чоловіків. Також вчені пов’язували фталати з дитячим ожирінням, астмою, серцево-судинними хворобами і раком.