Вчені зробили висновок, що незадовго до смерті людське тіло починає виробляти певний запах, і існує рецептор, який здатний його вловлювати.

Група дослідників з Кентського університету (University of Kent), Великобританія, встановили, що про наближення смерті може говорити відчуття запаху путресцина.

Путресцин – це хімічна речовина, присутня в людському організмі і володіє вкрай неприємним “ароматом” (вперше компонент був виявлений в продуктах гнильного розпаду білків). Багато хто називає його запахом розпаду, гниття, розкладання.

Фахівці під керівництвом Арно Вісмара експериментували з запахами, використовуючи путресцин, аміак, а також воду. Коли випробовуваних просили оцінити запахи цих речовин, саме путресцин викликав у них специфічні реакції, пов’язані з передчуттям смерті, при тому, що досвіду зіткнення з цим запахом у людей ніколи раніше не було.

“Коли людина вмирає, її тіло “ламається”, і під час цього процесу звільняється багато ароматів, які вона починає відчувати. Одним з них є саме путресцин”, – розповів Арно Вісмар.

На думку вчених, відчувати “запах смерті” людям дозволяє нюховий рецептор, який може активізуватися незадовго до закінчення життя – так діють стародавні біологічні механізми. Дослідники стверджують, що “відчувши появу “запаху смерті”, люди підсвідомо починають змінюватися і в деякій мірі наближають момент свого кінця”.