Деякі гормони і хімічні речовини, що активізуються, коли ми споживаємо їжу, допомагають краще засипати.

Певні продукти, що вживаються на вечерю, можуть мати великий вплив на те, як людина спить, констатують фахівці. Зокрема, лікарі вважають корисним вечеряти продуктами, завдяки яким в організмі підвищується рівень триптофану, амінокислоти, що є будівельним матеріалом для білків.

“Триптофан необхідний організму для вироблення серотоніну. Серотонін використовується для виробництва мелатоніну – гормону, який допомагає контролювати цикли сну і неспання”.

За словами експертів, організм не може самостійно виробляти триптофан, його ми отримуємо з їжі. Відмінним джерелом цієї незамінної кислоти є індичка.

Також в числі продуктів, якими корисно вечеряти, фахівці називають жирну рибу, оскільки вона є багатим джерелом DHA і EPA – ненасичених жирних кислот, що регулюють вироблення серотоніну.

“Нові наукові дані свідчать, що адекватне споживання поліненасичених жирних кислот омега-3, включаючи докозагексаєнову кислоту (ДГК) і ейкозапентаєнову кислоту (ЕПК), пов’язане з поліпшенням якості сну”, – цитує медиків Express Health.