Хлібобулочні вироби і продукти, що містять трансжири збільшують ризик виникнення інсульту та інфаркту, констатують вчені.

Наукові фахівці Єльського університету назвали їжу, яка на їх думку підвищує ймовірність небезпечних для життя судинних порушень, включаючи інсульти та інфаркти. Їх доводи опубліковані на порталі MedicalXpress.

«Всі хлібобулочні вироби і продукти з трансжирами, такі як, наприклад, крекери і смажена їжа, збільшують ризик виникнення інсульту та інфаркту», – наводяться на ньому слова експертів.

В рамках дослідження вченими були проаналізовані дані статистики випадків госпіталізації в штаті Нью-Йорк за 2002-2013 роки. Фахівці прийшли до висновку, що пацієнти, які на регулярній основі вживали смажені страви, чіпси, крекери і інші продукти, що містять трансжири, частіше потрапляли до лікарів у зв’язку з відхиленнями в роботі серцево-судинної системи.

Читайте також:  Одна ін'єкція, яка знижує тиск на півроку

«Після того, як люди знизили кількість споживання трансжирів, ризики виникнення інсультів та інфарктів у них зменшилися в шість разів», – констатували автори роботи.

Трансжири, або транс-ізомери жирних кислот – це штучні жири, у яких змінена хімічна формула. Такі жири можуть утворюватися в результаті нагрівання або в процесі гідрогенізації, що робить жир більш твердим (що, перш за все, зручно для використання її в харчовому виробництві). За словами експертів, вміст трансжирів в продуктах видають вказуються на упаковці терміни “частково гідрогенізований рослинний жир”, “кулінарний жир”,» рослинний жир і “частково гідрогенізовані жирні кислоти”.

Попередні дослідження вже показували, що трансжири практично не беруть участь в обміні речовин людини, порушують ліпідний профіль і здатні привести до серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Лікарі закликали відмовитися від вживання м'ясних напівфабрикатів

Джерело: МедікФорум