Лікар і фахівець зі здорового способу життя Андрій Бєловєшкін розповів, чому важливо дотримуватися певного порядку продуктів в момент трапези.

Лікар розповів газеті «Аргументи і Факти», що правильне харчування забезпечує людині мінімальне підвищення глюкози після їди. Саме цим принципом повинен слідувати порядок вживання поживних речовин при прийомі їжі.

За словами фахівця, в тонкому і товстому кишечнику розташовані ендокринні L-клітини, активність яких підвищується під дією з’їденої їжі. У відповідь на їжу, що надійшла в організм, вони виробляють специфічний гормон GLP-1. Різні види їжі стимулюють вироблення GLP-1 з різною силою. Більш активне вироблення GLP-1 робить людину більш ситим, покращує в його організмі природний глікемічний контроль, тобто заважає підвищення глюкози в крові.

Лікар нагадав: надмірний підйом глюкози після їжі – це рання ознака цукрового діабету.

Проведені наукові дослідження показали, що при прийомі їжі велике значення має те, в якому порядку людиною вживаються продукти. Ті продукти, які не затримуються в шлунку і швидко транспортуються далі, асоціюються з низькою активністю GLP-1 і підвищеним ризиком гіперглікемії. Продукти, які перетравлюються повільно і довго, діють протилежним чином.

Лікар рекомендує починати прийом їжі з білкових, жирних або містять багато клітковини продуктів – саме вони підсилюють вироблення GLP-1 і не дозволяють глюкози в крові рости. Оптимальним, на його думку є наступний порядок продуктів при прийомі їжі: спочатку – салат із зеленню і овочами, потім білкова їжа, після цього – фрукти, або десерт. При такій послідовності страв забезпечується кращий глікемічний контроль, підкреслив експерт.

Джерело: МедікФорум