Американські вчені виявили в головному мозку ділянку, що відповідає за бажання спілкуватися і заводити нові знайомства. Ця «соціальна мережа», як жартома називають її дослідники, включається при активності певних нейронних ланцюжків.
 
Співробітники Стентфордского університету ставили експеримент на мишах, але вчені стверджують, що отримані результати застосовні і по відношенню до людини. За допомогою оптогенічного методу (зондування) дослідники спостерігали за активністю різних нейронних ланцюжків у гризунів, що допомогло їм виявити зв’язок між концентрацією дофаміну, що відповідає за пізнання і емоційну реакцію, і тягою до спілкування.

Під впливом цього гормону миші проявляли інтерес до незнайомих особин, яких підселювали їм у клітку. Якщо ж дофамін блокувався, група піддослідних тварин ігнорувала побратимів.

«Це був всього лише один з експериментів, які ми проводили, але всі дослідження говорять про те, що нейронна мережа, що впливає на прагнення спілкуватися, дійсно існує», – резюмували вчені.

   
За словами нейролога, їх відкриття може істотно допомогти в лікуванні різних психологічних розладів, якщо при цих захворюваннях людям важко йти на контакт і інтегруватися в соціум.

«Потрібно створити медикамент, компоненти якого будуть стимулювати певні ділянки головного мозку. Таким чином проблема буде вирішена », – вважають експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВЕСТИ ІЗ ЗАРОЗУМІЛОЮ ЛЮДИНОЮ

Читайте також:  Лікар пояснив, про які симптоми говорить відчуття холоду

ВІДКРИТО НЕЗВИЧАЙНИЙ ЕФЕКТ ПРИВАБЛИВИХ ОБЛИЧ

ЩО ШТОВХАЄ ЧОЛОВІКІВ НА СУЇЦИД?