Ноги можуть мерзнути з різних причин, не тільки через тонкі шкарпетки або холодні батареї. Лікарі попереджають про те, що часто холодні ноги «вказують» на проблеми з судинами.

Ноги мерзнуть через те, що в них не надходить достатня кількість крові – захворювання периферичних артерій уповільнює або блокує її приплив. Ця хвороба зустрічається при підвищеному рівні холестерину.

Куріння, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину і вік також збільшують ризик розвитку захворювання, пише Express.

“Рівень холестерину може змінюватися досить швидко, тому вправи і здорове харчування повинні стати частиною вашого розпорядку дня”, – заявила лікар-дієтолог Хелен Бонд.

Вона зазначила, що за час пандемії коронавірусу люди частіше стали страждати від підвищення рівня холестерину. Це пов’язано з тим, що багато більше часу проводять вдома, менше рухаються і не дотримуються звичної дієти.

Відзначається, що на захворювання периферичних артерій можуть вказувати і інші фактори. Наприклад, біль в ногах при ходьбі, зміна кольору і товщини нігтів, оніміння ступень.

Лікарі попереджають, що якщо вчасно не помітити цю хворобу, вона може привести до розвитку серцевих захворювань або інсульту.