Без вітаміну К організм не може контролювати утворення тромбів.

Вітамін К існує в природі у двох формах – це вітаміни К1 та К2.

Вітамін К1, або філлохінон, є основною дієтичною формою, що міститься в листовій зелені, такій як броколі, брюссельська капуста, білокачанна капуста, листові салати та шпинат; та у фруктах (авокадо, банан, виноград, ківі, чорнослив).

Вітамін К2, або менахінон, міститься у невеликих кількостях у молочних продуктах з високим вмістом жиру, яєчних жовтках, печінці та інших субпродуктах, а також у ферментованих продуктах (місо, квашена капуста).

Про те, чому організму важливо отримати достатньо вітаміну К, проінформував портал Food News.

Насамперед, вітамін К допомагає тілу регулювати процес зсідання крові: він сприяє виробленню білків, необхідних для зсідання крові. При травмах це запобігає кровотечі та сприяє загоєнню.

У свою чергу, достаток вітаміну К в організмі асоціюється з покращенням здоров’я серцево-судинної системи за рахунок зниження жорсткості артерій та стабілізації артеріального тиску.

Крім того, вітамін К потрібний для захисту від раку. У дослідженні, опублікованому в журналі Nutrients, повідомлялося про його позитивний вплив на рак молочної залози, шийки матки та яєчників – воно полягало в інгібуванні росту пухлини, а також в інгібуванні активності злоякісних клітин.

Запобігає хворобам серця, діабету, раку. Чому нам потрібний лікопін

Інші корисні властивості вітаміну К:

  • Сприяє здоров’ю кісток.
  • Перешкоджає дегенеративним віковим змінам у головному мозку.
  • Покращує чутливість до інсуліну, знижує ризик діабету.
  • Зміцнює здоров’я передміхурової залози.