Менше ніж через місяць столи українців почнуть ломитися від всіляких ласощів. Однак переїдання і захоплення не найздоровішою їжею можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. Лікарка-дієтологиня Олена Соломатіна перерахувала більш корисні аналоги традиційних новорічних страв.

Так, наприклад, в олів’є рекомендується додати більше яєчного білка і менше жовтка, картопля замінити томинамбуром, а докторську ковбасу – відвареної курячої грудкою. В якості заправки можна використовувати нежирний йогурт, сметану, гірчицю і прянощі.

Улюблений багатьма холодець і холодець Соломатіна радить замінити заливною рибою, а м’ясо по-французьки зробити не зі свинини, а з кролика або індички.

Новорічний стіл повинні “прикрашати” якомога більше легких закусок з овочів і фруктів, а всі соуси повинні бути нежирними.

Яке ж святкове застілля без солодощів! З ними потрібно бути акуратним. В якості десерту замість тортів і тістечок краще віддати перевагу морозиву, сорбетам, фруктовим салатам або, в крайньому випадку, йогуртовим тортам.

Джерело: МедікФорум