Як розповів президент громадської організації інвалідів-хворих на розсіяний склероз Ян Власов, це захворювання молодих людей, і виникає воно зазвичай у віці від 25 до 35 років.

– Захворювання пов’язане з аутоімунними процесами в головному мозку, в результаті яких відбувається його атрофія і ураження периферичних нервів. Це можна уявити собі як морозиво, яке плавиться на сонці. Тобто мозок може значно зменшуватися, втрачати свою масу, обсяг у зв’язку з цим захворюванням, — пояснив він.

Експерт підкреслює: часто буває так, що люди, у яких діагностують розсіяний склероз, до початку його клінічних проявів практично ніколи нічим серйозним не хворіли. Приблизно три чверті мають вищу або незакінчену вищу освіту, тобто це люди, які звикли “працювати мозком”. Три чверті-молоді жінки. Власов зазначає, що “захворювання виникає абсолютно раптово у молодих, здорових, здавалося б, людей”.

Читайте також:  Продукти з магнієм, які корисно їсти щодня

Першими ознаками розсіяного склерозу є синдром хронічної втоми, слабкість м’язів, втрата рівноваги і головні болі.

Точні причини розвитку захворювання залишаються невідомими. Показано, що в основі його розвитку лежить складна взаємодія як спадкових (генетичних) факторів, так і факторів навколишнього середовища.