ГоловнаНовини Здоров'я7 харчових звичок, які захистять від діабету

7 харчових звичок, які захистять від діабету

Якщо у вас є генетична схильність до цукрового діабету або ви ведете недостатньо активний спосіб життя, вам потрібно звернути особливу увагу на ці рекомендації.

Діабет

Один з найдієвіших методів профілактики діабету-правильне харчування. Розповідаємо, які прості харчові звички варто розвинути у себе і своїх близьких, щоб знизити ризик розвитку цього небезпечного захворювання на 20% і навіть більше.

Їсти більше цільнозернових продуктів

Якщо ви щодня отримуєте хоча б 10 грам клітковини з цільнозернових продуктів (наприклад, вівсянки на сніданок), ваш особистий ризик захворіти діабетом знижується на 25% – до такого висновку прийшли автори дослідження, опублікованого в журналі Diabetologia.

Їсти волоські горіхи кожен день

У людей, які щодня з’їдали порцію волоських горіхів, вже через три місяці дослідники відзначали поліпшення стану судин, а також зниження рівня небезпечного холестерину ЛПНЩ. Ці показники не тільки говорять про здоров’я серцево-судинної системи, але і про знижений ризик діабету другого типу.

Читайте також:  Продукти, через які ми старіємо раніше терміну

Їсти банани, картоплю і помідори

Що спільного у цих продуктів? Вони багаті калієм, недолік якого безпосередньо пов’язаний з підвищеним ризиком хвороб серця, нирок, а також діабету другого типу. Головне пам’ятати: надлишок калію так само небезпечний, як і його недолік.

Не гнатися за харчовим різноманітністю

Дослідники з Університету Тафтса і Центру наук про здоров’я Університету Техасу прийшли до цікавого висновку: у людей, які прагнуть до найбільш різноманітного раціону, в результаті більш повільний обмін речовин і вище ризик ожиріння, а разом з ним — і ризик діабету. Важливо, щоб раціон був здоровим, а гнатися за різноманітністю зовсім не обов’язково і навіть шкідливо.

Читайте також:  Камені в нирках. 8 ознак, які можуть вказувати на них

Їсти йогурт

Одна порція йогурт в день забезпечує зниження ризику діабету другого типу на 18%, стверджують автори дослідження, проведеного в Гарварді. Пробіотики, яких багато в кисломолочних продуктах і особливо в йогурті, покращують чутливість до інсуліну і зменшують запальні процеси. Але важливо пам’ятати: дійсно корисні тільки ті йогурти, в яких немає цукру, фруктових наповнювачів та інших підсолоджувачів.

Їсти два-три рази на день

Дробове харчування менш ефективно в профілактиці діабету, ніж трьох – і навіть дворазове-до такого висновку прийшли чеські дослідники. Учасники експерименту, які їли два рази на день, в результаті відчували себе краще, швидше втрачали зайву вагу, а їх рівень цукру в крові був нижче.

Читайте також:  Три напої, які значно покращать сон

Їсти хліб після їжі

Вас теж батьки привчили їсти будь-яку їжу з хлібом? Радимо трохи змінити порядок і з’їдати хліб останнім, в самому кінці трапези: за даними дослідження, опублікованого в Diabetes Care, це дозволяє уповільнити перетворення рафінованих вуглеводів в цукор і допомагає контролювати рівень глюкози.

Їсти фрукти

Якщо їсти чорницю, яблука або виноград двічі на тиждень, ваш ризик захворіти діабетом другого типу знижується на 25%. Але пам’ятайте-це вірно тільки для цільних фруктів, смузі і особливо фруктовий сік надають прямо протилежну дію.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News