Хвороба Паркінсона викликана нестачею дофаміну, який посилає сигнали між частинами мозку і нервовою системою, щоб контролювати координацію і рух.

Смерть клітин мозку викликає масу ускладнень, які можуть серйозно вплинути на якість життя хворих. Однак певні продукти можуть вдвічі знизити ймовірність розвитку хвороби.

Дослідження показали, що у тих, хто дотримується середземноморської дієти з високим вмістом фруктів, овочів, бобових, цільнозернових і насичених жирів, ймовірність розвитку симптомів нижче.

Одне дослідження, проведене вченими з Токійського університету, виявило цю зв’язок, порівнявши харчові звички пацієнтів з недавно діагностованою хворобою Паркінсона і здорових добровольців.

Вибірка була розділена на різні групи, і кожній була призначена одна з трьох дієт; здорова дієта, західна дієта або легкі закуски.

Було показано, що здорова дієта, що складається зі свіжих фруктів, овочів, риби, бобових і грибів, має найбільш помітний вплив.

Люди в цій групі продемонстрували зниження шансів на розвиток цього стану на 46 відсотків у порівнянні з людьми з двох інших груп. Дві інші дієти, навпаки, не продемонстрували захисної дії проти хвороби Паркінсона.

У своєму звіті дослідники дійшли висновку:

Дієта, що складається з великої кількості овочів, фруктів і риби, може бути пов’язана зі зниженням ризику хвороби Паркінсона.

Хоча залишається незрозумілим, як їжа може захистити від цього стану, дослідники вважають, що хвороба Паркінсона може бути результатом окисного стресу, який багато в чому пов’язаний з неправильним харчуванням.