Є дані про те, що високий рівень пурину в деяких напоях може збільшити тяжкість та ймовірність утворення хворобливих кристалів у суглобах.

Подагра – підтип артриту – викликається скупченням гострих кристалів у суглобах. Згідно з декількома дослідженнями, деякі напої можуть сприяти цьому накопиченню через високий вміст чорносливу.

При розщепленні фруктози організм викидає в кров пурини, тісно пов’язані з виробленням сечової кислоти, пише Express.

Іноді ваше тіло виробляє занадто багато сечової кислоти або нирки виділяють занадто мало сечової кислоти. Коли це відбувається, сечова кислота може накопичуватися, утворюючи гострі голчасті кристали в суглобі або навколишніх тканинах, які можуть викликати біль, запалення та набряк.

Маленькі кристали, виявлені в суглобах і навколо них при подагрі, можуть викликати раптові напади гострого болю, тому важливо своєчасно лікувати цей стан.

Рівень сечової кислоти може підвищуватись після вживання занадто великої кількості продуктів з високим вмістом пуринів або прийому таких ліків, як діуретики, аспірин та нікотинова кислота.

Тоді кристали сечової кислоти можуть утворюватись і накопичуватися в суглобах. Це викликає хворобливе запалення. Це називається подагрою.

Пацієнти з ризиком розвитку подагри повинні уникати напоїв із високим вмістом пуринів.

Виявлено сильний зв’язок між загостреннями та споживанням пива чи спиртних напоїв. Виявили, що міцні напої мають нижчий вміст пуринів, тоді як звичайне пиво — найвище.

Ще одним поширеним винуватцем розвитку подагри є фруктоза, яка поглинається печінкою та викликає «швидке підвищення рівня сечової кислоти». Слід уникати соків, підсолоджених цукром.