Найкраще народжувати дитину в 25 років. Якщо жінки проходять через пологи в цьому віці, то вони живуть довше, як встановили вчені з Університету Сеула в Південній Кореї.

Жінки, які народили дітей у віці 25 років мають максимальну тривалістю життя. Раніше вчені теж пов’язували пологи після 30 з тривалістю життя, проте експерти припускали, що народження дитини може прискорити процеси старіння. І ось тепер дослідники з Кореї стверджують, що найкращий період для пологів це 24-25 років. Такий висновок вони зробили після обстеження понад 4 000 представниць прекрасної статі.

Було встановлено, що мами, які народили малюка до або після цього віку на 5% частіше вмирали з будь-якої причини в наступні півтора року. Причому цей тренд змінювався буквою U, а значить, ризик ставав більш високим, як тільки жінка віддалялася від того самого бажаного віку в 24-25. При цьому не рекомендуються і більш молоді пологи, оскільки найчастіше в юному віці дітей народжували дівчата з неблагополучних сімей, що піддавало їх ризику психічних і фізичних нездужань.

Читайте також:  Випадання волосся: названі основні причини поредіння шевелюри

Що стосується більш вікових мам, то виношування дитини і пологи можуть дуже важко позначитися на їх здоров’ї, як вважають дослідники. При цьому і на території Південної Кореї, і Великобританії з США вік перших пологів у жінок статистично весь час збільшується вже дуже давно. Це пов’язано з бажанням представниць прекрасної статі спочатку потурбуватися про свою кар’єру.